Program "Rosnę z matematyką"

Data: 12.02.2024 r., godz. 00.00    88
informacja

Miło nam poinformować, że nasze Przedszkole otrzymało grant w ramach III edycji Programu „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku.

W trzeciej edycji programu, skierowanej do przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego kraju wpłynęło 518 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 209 projektów.
Program napisany przez Annę Zembrzuską naszego Przedszkola został wybrany spośród wielu innych. Realizacja będzie polegała na wprowadzeniu w twórczy sposób zagadnień matematycznych nawiązując do działań dnia codziennego w sposób innowacyjny i kreatywny.
Projekt matematyczny „Podróże do matematycznej krainy” będzie realizowany od 15 lutego do 15 maja 2024r. w ramach programu grantowego dla przedszkoli "Rosnę z matematyką" Fundacji mBanku.
Głównymi celami projektu są:

1. Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez rozwijanie logicznego myślenia.
2. Rozwijanie umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań.
3. Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, zasad współzawodnictwa oraz przestrzegania zawartych reguł i umów.