2 urodziny Koszałka Opałka
(Zam: 30.04.2010 r., godz. 15.33)

święto wszystkich przedszkolaków

2 urodziny Koszałka Opałka

We wtorek 27 kwietnia 2010 r obchodziliśmy 2 urodziny naszego patrona – Koszałka Opałka. Zaproszenie na tą uroczystość przyjął Prezydent Miasta Legionowo pan Roman Smogorzewski, który odczytał dzieciom fragment książki Marii Konopnickiej pt.„O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Następnie wszyscy uroczyście zaśpiewaliśmy hymn naszego przedszkola.
Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu pt. „Nowe przygody Koszałka Opałka w wierszu i prozie” i wręczenie nagród laureatom. Pierwsze miejsce za wiersz otrzymała pani Krystyna Traczyk, którego treść przedstawił nam Kuba Kierszkowski z gr VI.
2 urodziny Koszałka Opałka

Następnie każda grupa przedstawiła swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań.
2 urodziny Koszałka Opałka

Po występach dzieci przyszedł czas na urodzinowy tort ze świeczkami. Pan prezydent osobiście ukroił pierwszy kawałek. Wszyscy zaśpiewaliśmy naszemu Koszałkowi „Sto lat”.
2 urodziny Koszałka Opałka

Po części artystycznej przyszła kolej na uroczyste odsłonięcie rzeźby Koszałka Opałka znajdującej się przed budynkiem przedszkola, którego dokonał pan Prezydent wraz z dziećmi. Rzeźba naszego krasnoludka została wykonana przez pana Tomasza Moczka autora „wrocławskich krasnali”.
2 urodziny Koszałka Opałka

W ten urodzinowy dzień Koszałek Opałek także „przygotował” dla dzieci niespodzianki – prezenty.
Na zakończenie tego uroczystego dla nas dnia wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, którym był urodzinowy tort.

Wytworzył: M. Tkaczyk, data: brak danych
Wprowadził: Małgorzata Kiliś, data: 30.04.2010 r., godz. 15.33