Z życia przedszkola 2019/2020

grupa I Okruszki

grupa I Okruszki

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji było mnóstwo śmiechu, muzyki, tańców i dobrej zabawy.
Wszystkiego najlepszego!

W ramach realizacji tygodniowej tematyki „Moja droga do przedszkola” dzieci poznały niektóre znaki drogowe, znaczenie pasów, sygnalizacji świetlnej oraz zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Podczas zajęć dzieci zapoznawały się m.in. z zasadami bezpiecznego poruszania się po ulicy, dlatego postanowiliśmy wybrać się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Nauczyliśmy się prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Podczas powrotu do przedszkola wspólnie omawialiśmy znaczenie niektórych znaków. Szczęśliwi i zadowoleni z siebie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Wprowadził: Katarzyna Biernacka, data: 13.08.2019 r., godz. 13.18
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Biernacka, data: 09.10.2019 r., godz. 13.00